Toner Dolumu Nedir

Toner Dolumu Nedir, Nasıl Yapılır?


Toner dolumu sıradan bir işlem olarak uygulanıyor olmasına karşın üzerinde hassasiyetle durulması gereken araştırma, uzmanlık, ekipman ve kaliteli malzeme kullanılmasını gerektiren hassas bir konudur, ucuz toner dolumu yapmaya çalışarak yalnızca fiyatları ile satış yapmaya çalışan firmaların başarısız olarak sürekli müşteri kaybetmelerinin en önemli nedeni kalitesiz üretim yapmalarıdır. Sonuçta ticari bir faaliyet olmasına rağmen, öncelikle işine saygı gösterilmediği taktirde başarılı olunması mümkün değildir.

Toner dolumu nasıl yapılır konusunu işlemeden önce sıradan işletmelerin uyguladıkları yöntemleri ve toner dolum merkezi adı altındaki firmaların yaptıkları ve genel olarak başarısız oldukları, toner dolumu nasıl yapılmaz konusuna göz atalım.

Sıradan dolum yapan firmaların uyguladıkları sistem içinde toz biten kartuşun içine yeniden toz doldurmaktır, mürekkep kartuşu dolumu yapan firmaların, müreekep kartuş dolumu ile özleştirilerek yapyıkları bu dolum sistemi henüz başındayken kaybedilmiş bir eylemdir.

Bunun nedeni laser yazıcı üreticileri, üretmiş oldukları yazıcıdan ziyade sonradan satacakları tüketim malzemelerinden kar etmeyi planlamaktadırlar, bu nedenle ürettikleri kartuşları tek kullanımlık yapmaya özen gösterirler. Tek kullanımlık olarak ürettikleri kartuşların dolum yapılmaması için ellerinden gelen gayreti gösteren üretici firmalar, maliyetleri düşürmek ve kullanıcıları orjinal toner almaya zorlamak için kartuş içinde kullandıkları malzemelerin kalitesini özenle ayarlayıp, yalnızca kaset tankı içinde yer alan toner tozu bitene kadar sorn yaşatmayacak özellikleri taşıyan kalitede parçalar kullanarak üretim yaparlar.

İşte başarısız toner dolumu yapan firmalar, bu gerçekleri görmezden gelerek yenileme sistemiyle dolum yapmak yerine aynı parçaları kullanarak kaset haznesi içine toz doldurarak ucuz toner dolumu yaparlar.

Ucuz fiyatların cazibesine kapılan kullanıcılar ise önemli bir hata yaparak ucuz diye başladıkları işten oldukça pahalı fiyatlar ödeyerek çıkarlar.

Orijinal kalitesinde ekonomik ve garantili toner dolumu nasıl yapılır diye merak ediyorsanız aşağıdaki video size gerekli bilgiyi verecektir.