Tantra masajı nedir nasıl yapılır

 

 

Tantra masajı nedir, nasıl yapılır


Tantra masajı, erotik masajların önde gelenlerinden olup, ülkemizde pek bilinmeyen, uzman terapisti zor bulunan türlerdendir.

Cinsel enerjinin ortaya çıkabilmesi amacıyla yapılan tantra masajı zihin ve vücuttaki kötü enerjinin dışarı atılmasına izin verirken, insanın vücudunu daha iyi tanıması hedeflenmektedir.

Uzman ve profesyonel olarak tantra eğitimi almış kişilere yaptırıldığında birçok derde şifa olduğu anlatılır.

Tantra kelime anlamı olarak, ortaya çıkmak, genişlemek, tezahür etmek gibi anlamlar taşımaktadır, amacı vücutta kalmış enerjinin ortaya çıkarılması ve omurgadan başlayarak vücudun sağlığa kavuşmasını sağlamaktır.

Tantra masözü veya masörü, ilk olarak gevşetmeye yönelik terapi uygulamaya başlar, daha sonrasında erotikleşerek cinsel temalı masaj halini alır, bu nedenle uzmanların tavsiyesimasaj yapan ile yaptıranın birbirinden utanmayacak kadar yakın olmaları hatta birbirine aşık iki sevgilinin tantra masajı yapmaları etkiyi ve iyileşme süresini kısaltacaktır.

Tantra masajı bilinen diğer masajlarda olduğu gibi rahatlatıcı etkisi yüksek relaks masajının verdiği etkileri vermesi yanında baskılanmış duyguların ortaya çıkmasını sağlayan masaj çeşididir.

Özel bir soluma tekniği gerektiren masajda, uygun nefes alınıp verilerek vücudun belli bölgelerindeki enerji vücudun tüm bölgelerine dağıtılmasına sebep olması yanında masaj yaptıranın kendini kontrol edebilmesini sağlar.

Tantrik yoga, tantrik seks, tantrik masaj ve tantrik meditasyon ögelerinin bir araya gelerek uygulanan tantra masajı, çekingen ve utangaç olmayan kişilerin uygulatabileceği masajdır.

Hayatınızda yeniliklere açık, değişik tarzları denemeyi seviyorsanız yaptırmanız gereken masajların başında gelmektedir, tabiki bu işten keyif alabilmek için çok iyi bilgisi ve tecrübesi olan uzman masöz veya masör bulmanız gerekiyor. Türkiye şartlarında samanlıkta iğne aramakla eşdeğer olan arayışınızda sizlere kolay gelsin der, sağlıklı ve mutlu günler dileriz.