Medikal masajı nedir nasıl yapılır

 

 

Medikal masaj nedir nasıl yapılır?


Medikal masaj veya diğer tabiriyle tıbbi masaj, genellikle doktor tavsiyesi ile verilen masaj çeşididir. çeşitli yaralanmalar sonrasında tabip tarafından verilebilen, iyileşmenin hızlanması yanında ağrıların azaltılmasını sağladığına inanılan masajdır.

Medikal masajın konusunda uzman terapistlere yaptırılması büyük önem taşır, diğer masajlarda olduğu gibi kan dolaşımının hızlanmasını sağlayan tıbbi masajın, sinirleri uyardığı da bilinmektedir.

Uygun bilgiye ve beceriye sahip terapistlere yaptırıldığına, selülit oluşumunu engellediği ve var olan selülitlerin azaldığı söylenmektedir.

Medikal masaj faydalı olmasının yanında kas yırtılmalarında, açık yaralarda, çıkık ve kırıklarda uygulanması sakıncalıdır.

Tıbbi masaj yapan masöz ve masörlerin uygun seviyede yaptıkları masaj sonrasında kaslar uyarılarak, kasların içinde biriken toksinler dışarı atılmakta, sinir sistemi ise daha iyi çalışmaya başlamaktadır.

Masaj fiyatları açısından özel bilgi ve tecrübe gerektirdiğinden, klasik (isveç) masajı,derin doku masajı, sporcu masajı, aromaterapi masajı fiyatlarına göre yüksektir, özel ihtisas gerektiren thai masajı, nuru masajı, tantra masajı fiyatlarına yakın fiyatlamalarla yaptırılabildiği gibi doktor tarafından reçeteye yazıldığında anlaşmalı kurumlarda ücretsiz olarak yaptırılabilir.

Medikal masaj, diğer masajlarda olduğu gibi, tedavinin yanında rahatlama ve stresten uzaklaşmayı sağlamaktadır, uygun masöz veya masör terapist tarafından özel sağlık kuruluşlarında, spa mekezlerinde, masaj salonlarında veya evde masaj hizmeti veren bağımsız çalışan kişilere yaptırılabilir.

Medikal masaj yerine, yalnızca keyif almanızı, stresten uzaklaşmanızı ve rahatlamanızı sağlayacak masaj çeşitlerine ihtiyaç duymanızı ve bu aktivitelere ayırabilecek kadar para kazanmanızı dilerim.