İstanbul masaj fiyatları evde hizmet veren masöz ve masör terapistler

 

 

İstanbul masaj fiyatları evde hizmet veren masöz ve masör terapistler


İstanbul masaj fiyatları alınan hizmete göre değişkenlik göstermekle birlikte yaklaşık fiyatlar 100 - 500 tl bandında seyretmektedir.

İstanbul ilinde masaj fiyatlarını etkileyen en önemli etkenlerden birisi hizmetinin alınacağı yerdir, kaliteli bir spa merkezinden hizmet alınacaksa fiyatlar yükselirken google arama motoruna masaj fırsatları yazıldığında benzer kalitedeki spa merkezlerinden oldukça ucuz fiyatlara masaj yaptırılabilir.

Spa merkezleri yanında masaj salonu adıyla bilinen ve masaj hizmeti veren işletmelerden de fiyat alınabilir.

Burada bilinmesi gereken, salonlarda çalışan masöz ve masörlerin asgari ücrete yakın miktarlarda ücretle çalışıp, gelirlerini verilen tip (bahşiş) ile sağlamalarıdır. Bu nedenle masaj bölümüne geçerken yanınızda bir miktar para götürmeniz yaptıracağınız masajın kalitesini arttıracaktır.

Bir çok masöz ve masör terapist, buralarda bir süre çalışıp, tecrübesini arttırıp biraz çevre edindiğinde buralardan ayrılıp bağımsız olarak özel terapi hizmeti vermeye başlamaktadır.

Özel terapist dediğimiz masöz ve masörler genelde evde masaj hizmeti vermektedir, evi müsait olanlar eviniz bir bölümünü bu işe ayırırken, evi müsait olmayanlar kendilerini küçük bir iş yeri açmakta veya sabit mekana çakılı kalmadan evinizde veya iş yerinizde yada kaldığınız otele gelerek terapi hizmeti vermektedirler.

İstanbul masaj fiyatları konusuna tekrar dönersek fiyatları belirleyen faktörlerin ilki masajı yaptıracağınız kurum demiştik, ikincisi ise yaptıracağınız bölge, Ataşehir, kadıköy, beşiktaş, şişli, bakırköy gibi pahalı ilçelerde fiyatlar yüksekken, maltepe, kartal, pendik, ümraniye gibi daha ucuz semtlerde işletme maliyetleri düşük olduğundan masaj fiyatları biraz daha ekonomik olmaktadır.

Üçüncü olarak yaptırılacak masaj çeşitleri ve yapılan masajın süresi fiyata etki etmektedir, en ucuz masaj fiyatı alabileceğiniz hizmet klasik (isveç) masajı olacaktır, klasik masajın hemen herkese hitap etmesi nedeniyle masöz ve masörler tarafından iyi bilinmesi ve masaj kurlarında öncelikle bu masajın öğretilmesi nedeniyle en ucuz masaj fiyatları arasındadır.

Bunun yanında fiyatları biraz daha yüksek olan derin doku masajı, aromaterapi masajı, sporcu masajı gelmektedir, ülkemizde pek bilinmeyen bu nedenle gerçek anlamda terapisti zor bulunan thai masajı, nuru masajı, tantra masajı gibi egzotik ve erotik masaj fiyatları en pahalı olanlardır.

Aslında ucuz masaj fiyatları ile araştırma yapmak sonuçta gerçek kalitede hizmet almanızı etkileyebilecek önemli bir faktördür, iyi eğitim almış ve yıllarını bu işe vererek önemli derecede tecrübeye sahip olmuş masör veya masözün 100 liraya bir saat boyunca masaj yapması beklenemez, fakat 500 liraya masaj yapan terapistin de mükemmel olacağı konusunda garanti olmadığından mümkün mertebe çok kişiden hizmet alıp, zaman içinde size en iyi gelen terapistin müdavimi olmak akıllıca olacaktır.

İstanbul masaj tavsiyeleri kategorimizdeki masör ve masöz terapi uzmanlarından beklentilerinize en uygun masajı tavsiye etmelerini talep ederek, sağlığınız için en etkili masajı yaptırabilirsiniz.

Sağlıklı keyifli ve bol masajlı günler dilerim.